back to top
Pondělí, 31 března, 2025
události
DomůRady a NávodyJak poznat dobrého osobního trenéra?

Jak poznat dobrého osobního trenéra?

Pokud s cvičením jen začínáte a nevíte si rady, co se vlastně na všech těch strojích ve fitness centrech dělá a jak, můžete zkusit cvičit s osobním trenérem.

Jak si však ze všech zvolit toho správného a vhodného pro vás? Začátečníci mohou vybírat podle sympatií, praxe, často vybírají i podle doporučení a podle přístupu na tréninku.

Je rozdíl v tom, zda se chcete zaměřit na tvarování postavy, hubnutí nebo přípravu na soutěž. Dobrý trenér by měl mít k různým lidem různý přístup, aby věděl individuálně posoudit, co člověk potřebuje.

Výborný je funkční trénink v kombinaci se silovými cvičeními a strečinkem. Když se později rozhodnete věnovat více budování svalů nebo estetice těla, oslovte člověka, který má zkušenosti se soutěžením ve fitness nebo v kulturistice.

Pokud se vám zdají služby trenérů příliš drahé, je možné si dohodnout i tréninkový plán, který budete cvičit individuálně.

Jednou za čas je však dobré přijít k trenérovi „na kontrolu“, zacvičit si s ním, abyste věděli, zda máte správnou techniku.

Na prvním místě jsou sympatie

Jakýkoli vztah si třeba budovat. Se špatným člověkem nic dobrého neuděláte.

„Znal jsem trenérku, která měla certifikát a praxe s tréninkem i soutěžením. Jak trenérka však dlouho nezotrvala, „říká trenér Luboš GSCH.

Vzpomíná si, že v úvodu byl o trénování pod vedením této trenérky velký zájem, ten však rychle opadl.

„Zavrhli ji trénující, kolegové i sami návštěvníci fitness centra. Z trenérského hlediska byla vybavena výborně, ale z lidského již méně, a tak jí všechno ostatní bylo zbytečné,“ dodává GSCH.

S certifikátem a odborně

Ne každý osobní trenér je oprávněn (certifikovaný) a už vůbec ne každý je odborník, přesto, že může mít certifikát. Základní školení trenéra prvního stupně trvá nejvýše čtyři a půl dne. Je naivní předpokládat, že za tento čas vzdělávání se bude z někoho odborník.

RELATED ARTICLES
- Reklama -PR články
podnikatel